آموزش نصب دوربین مدار بسته در آسانسور

ارسال شده | موضوع: دوربین‌های مدار بسته, مقاله‌ها و آموزش‌ها

نصب دوربین‌های مداربسته در آسانسور می‌تواند یک عملیات زمان‌بر و پیچیده باشد. با توجه به اینکه آسانسورها دائماً در حال بالا و پایین رفتن هستند، نصب سیم‌کشی‌های متحرک برای سیستم می‌تواند یک چالش بزرگ محسوب شود. آسانسورها عموماً از تراول کابل‌ها برای انتقال جریان‌ها و سیگنال‌های مورد نیاز خود استفاده می‌کنند. برای نصب دوربین مدار بسته باید از شرکت‌های آسانسور درخواست کرد که امکان برقراری ارتباط میان دوربین و DVR را از طریق تراول کابل‌ها برای ما مهیا کنند، همچنین می‌توانیم نسبت به نصب یک تراول کابل جدید اقدام کنیم که مسلماً روش دوم روشی پر هزینه محسوب می‌شود.

 

نمونه تراول کابل تخت

نمونه تراول کابل تخت

تراول کابل‌ها:

در یک آسانسور، تمام سیگنال‌ها و جریان‌ها از طریق تراول کابل‌ها ارسال می‌شوند. تراول کابل یک کابل ویژه چند هادی است که دائماً در حال حرکت می‌باشند و طول عمر زیادی دارند. به صورت عمومی دو نمونه از این کابل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد: تراول کابل گرد و تراول کابل تخت. تراول کابل‌های گرد می‌توانند تا ۱۲۰ هادی را در خود جای دهند و البته انعطاف‌پذیری بیشتری دارند اما تراول ‌کابل‌های تخت بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

نصب دوربین مدار بسته در آسانسور

نصب دوربین مدار بسته در آسانسور

روش دیگر برای نصب دوربین مدار بسته در آسانسور، نصب ترانسمیتر وایرلس است، انواع مختلفی از رسیورها و ترانسمیترهای بی‌سیم در بازار وجود دارد اما شما باید اطمینان حاصل کنید که یک ترانسمیتر قابل اطمینان را انتخاب می‌کنید. ترانسمیترهای ارزان معمولاً باعث فریز شدن تصویر دوربین می‌شوند.

فرستنده ترانسمیتر را در زیر اتاق آسانسور نصب کنید و دوربین را توسط سیم کواکسیال به فرستنده متصل کنید. گیرنده تراسمیتر را در پایین‌ترین قسمت چاله آسانسور نصب کنید و آن را از طریق کابل به دستگاه DVR متصل کنید. فراموش نکنید که پس از پایان کار طبق قانون حتماً باید اطلاعیه‌ای را مبنی بر اینکه آسانسور مجهز به دوربین مدار بسته می‌باشد در آسانسور نصب کنید.

 

شرکت بینا حفاظ

طراح و مجری سیستم‌های دوربین مداربسته و سایر سیستم‌های حفاظتی امنیتی رفاهی در شهرهای تهران، شیراز، مشهد، اصفهان و سایر نقاط ایران

 

تماس با ما:

شرکت فنی مهندسی بینا حفاظ – ثبت: ۳۹۹۳۵

نشانی دفتر مرکزی:

شیراز / خیابان توحید(داریوش سابق) / پاساژ وحدت / طبقه دوم / پلاک ۹

تماس با مسئولین فنی:

تهران:    ۰۹۲۰۷۲۰۲۷۲۶| شیراز: ۰۹۱۷۸۰۲۰۶۱۱

 

 

error: