تجهیزات تکمیلی سیستم‌های اعلام حریق

ارسال شده | موضوع: اعلام حریق

تجهیزات تکمیلی سیستم‌های اعلام حریق

تکرارگر(Repeater):

در مواقعی که تکرار علائم اعلام حریق در مکان‌هایی غیر از محل تابلو اصلی مورد نیاز باشد، از تکرارگرها استفاده می‌شود. تکرارگرها دارای LEDهای نشانگر مشابه تابلو اصلی می‌باشند و به ترمینال‌های تابلو کنترل مرکزی وصل می‌شوند. ممکن است بعضی تابلوها امکانات اتصال تکرارگر را نداشته باشند. طرز اتصال آن در دیاگرام سیم کشی تابلو اصلی مشخص می‌شود.

 

جدا کننده خط:

با استفاده از جدا کننده‌های خط می‌توان در صورت بروز عیب در مدار، قسمت معیوب را از قسمت سالم مدار جدا کرده و بعد از رفع عیب دوباره اتصال کامل مدار را برقرار نمود.

 

مگنت‌های نگه دارنده(Door Holder):

بر روی درهای معینی جهت جلوگیری از گسترش آتش در حین آتش سوزی نصب می‌شود و در صورت بروز حریق از باز ماندن در جلوگیری می‌کنند. طبق استاندارد، تغذیه آن باید از منبع ۲۴ ولت جداگانه انجام گیرد نه از برق ۲۴ ولت تابلو چون مصرف برق آن‌‌‌ها بالاست.

 

سیستم‌های صوتی اعلام خطر:

این سیستم‌ها در نوع عادی و هوشمند ساخته شده‌اند و قادرند به طور اتوماتیک یا دستی در مواقع بروز حریق، پیام اعلام خطر را از بلندگوهای مربوطه پخش نمایند.

 

سیستم‌های تلفن اضطراری:

این سیستم‌ها دارای یک پانل تلفن اصلی و گوشی‌هایی می‌باشند که در محل‌های مورد نظر نصب می‌شوند. هنگام خطر می‌توان با استفاده از گوشی‌ها به مرکز تلفن خبر داد یا مرکز تلفن می‌تواند به هر کدام از گوشی‌ها تماس بگیرد. ارتباط بین گوشی‌ها نیز می‌تواند از طریق پانل اصلی تلفن برقرا باشد.

 

ماژول‌های رابط(Interface Modules):

در سیستم‌های اعلام حریق هوشمند استفاده می‌شوند و برای ارتباط و شناسایی اجزای قابل آدرس دهی سیستم به کار می‌روند.

 

End of Line Unit(AEOL Active:

در انتهای خطِ سیستم‌های اعلام حریق نصب می‌گردد و با کمک آن می‌توان دتکتورهای عادی(غیر قابل آدرس دهی) را به سیستم‌های اعلام حریق هوشمند متصل کرد.

 

برنامه ریز دستی(Handle Programmer):

برای برنامه ریزی اجزای سیستم‌های اعلام حریق هوشمند استفاده می‌شوند. ابزارهای دیگری نیز مانند تست کننده مسیر(Loop Tester) و برد رله‌های کمکی و اسپلیتر زنگ و… وجود دارد که در سیستم‌های اعلام حریق در صورت نیاز استفاده می‌شوند.

 

 

 

 

شرکت بینا حفاظ

طراح و مجری سیستم‌های اعلام حریق و سایر سیستم‌های حفاظتی امنیتی در شهرهای تهران، شیراز، مشهد، اصفهان و سایر نقاط ایران

 

تماس با ما:

شرکت فنی مهندسی بینا حفاظ – ثبت: ۳۹۹۳۵

نشانی دفتر مرکزی:

شیراز / خیابان توحید(داریوش سابق) / پاساژ وحدت / طبقه دوم / پلاک ۹

تماس با مسئولین فنی:

تهران:    ۰۹۲۰۷۲۰۲۷۲۶| شیراز: ۰۹۱۷۸۰۲۰۶۱۱

 

 

error: